Načítám Akce

Veget Fest Strakonice

Zveme vás na první festival zdravé výživy, ochrany zvířat a vegetariánství ve Strakonicích, který se bude konat v sobotu 4. října 2014 ve strakonických Rennerových sadech.

Těšit se můžete na divadelní i hudební představení, přednášku o vegetariánství a mýtech s ním spojených, promítání dokumentárních filmů, workshopy, ochutnávky, infostánky a fireshow.

Program:
15:00 zahájení festivalu
15:15 zeleninové divadlo (CEGV Cassiopeia)
16:00 vystoupení hudební skupiny Piánko
17:00 přednáška Vegetariánství – 10 mýtů. Proč je vegetariánství prospěšné pro člověka, zvířata i životní prostředí? Nejčastější mýty o rostlinné stravě (Ing. Jan Juráš, Ekoporadna při ŠK)
18:00 promítání Film o Jill (vzpomínka na aktivistku za práva zvířat Jill Phipps, která zahynula pod koly nákladního automobilu při protestech proti leteckému transportu telat)
18:45 promítání Království míru (příběh lidí, kteří se snaží vytvořit azyl pro zvířata zachráněná z velkochovů, výpovědi bývalých farmářů, kteří změnili názor na své podnikání)
20:00 večerní fireshow Tekknical Hard Cirkus Strakonice

Po celou dobu konání festivalu:
– workshopy pro nejmenší
– informační a prodejní stánky organizací
– ochutnávky a prodej bezmasých specialit

Pořádá Ekoporadna při Šmidingerově knihovně, o.s. Sunshine Cabaret a CEGV Cassiopeia v rámci Dnů zdraví Strakonice 2014.

Facebooková událost: facebook.com/events/589136131194885

Veget fest1