Řetěz za zvířata – konec dotací do živočišného průmyslu

Spojme své síly za zvířata!

Ve spolupráci s aktivisty z Německa a Rakouska, pořádajících akce Vegan Wall United, chceme zvýšit povědomí veřejnosti o tom, jakým způsobem a množstvím peněz je mašinerie, zneužívající a vraždící zvířata, financována.
Pod pojmem řetěz si v tomto případě můžete představit dlouhou řadu lidí držících transparenty, kteří mezi sebou mají rozestup dva metry. Tato vzdálenost odkazuje na restriktivní koronavirové opatření vlády, kvůli nimž jsme byli nuceni zrušit plánovaný The Official Animal Rights March 2020, jež se měl původně konat právě v tento den. Covid-19 má navíc přímou souvislost právě s obchodováním se zvířaty, které je ze strany politiků podporováno.

Potřebujeme, aby se nás sešlo alespoň 1000 lidí, díky tomu vytvoříme řetěz o délce dva kilometry, což v historii demonstrací u nás nemá obdoby.

 

PŘIPOJIT SE K FB UDÁLOSTI

 

Cílem této akce je, aby si lidé uvědomili, že živočišný průmysl je státem silně dotován, což činí produkty živočišného původu extrémně levnými. Strava obsahující živočišné produkty je tak zdánlivě levnější a dostupnější než strava čistě rostlinná. Otázka optimalizace dotační politiky je v současné době probírána na evropské úrovni v rámci tzv. Zelené dohody pro Evropu. Jedním z cílů této dohody je eliminovat škodlivé dotace a přesměrovat veřejné finance směrem k ekologickým investicím. Ve spojení se současnými poznatky o negativním vlivu živočišné výroby na životní prostředí se tak jedná o téma velice aktuální. My k němu přidáváme etický rozměr.

Na akci si prosím přineste svůj banner, nejlépe tématicky zaměřený na informace o dotacích a živočišném průmyslu. Pokud ho nemáte, nebojte, na místě jich několik bude k zapůjčení. Nebo si jej můžete přijít vyrobit na dílnu (termín bude vypsán).
Pokud by vám vyhládlo, můžete se poté občerstvit na Veganské hody Praha na Pankráci, které na tuto akci navazují.


Organizační informace

JAK BUDE ŘETĚZ VYPADAT
Řetěz začne před budovou Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) na adrese Ve Smečkách 33. Odtud povede na Václavské náměstí, kde budeme stát po obvodu středového ostrůvku. Řetěz bude zakončen v prostoru před koněm.
Jako znázornění toho, že peníze z dotací tečou do utrpení zvířat, budou na konci řetězu stát aktivisté z Earthlings Experience a lidé v řetězu si mezi sebou budou podávat velké miliardové bankovky.
Earthlings Experience je forma pouličního aktivismu, kdy lidé stojí s maskami na hlavě a drží laptopy, na kterých jsou promítány záběry z živočišné vyroby. Smyslem napojení řetězu na Earthlings Experience je znázornit tok státních peněz do živočišné výroby, potažmo utrpení zvířat.

PŘÍCHOD NA AKCI
Řetěz se bude tvořit z obou konců, jak ze směru od SZIF, tak ze směru od koně. Po příchodu na Václavské náměstí se řaďte rovnou na jeden z konců dle instrukcí organizátorů v zelených vestách.

ROZESTUPY
Dodržujte mezi sebou dvoumetrové rozestupy, to je zhruba na vzdálenost rozpažených rukou.

CO S SEBOU
S sebou si přineste transparenty s tématem dotací do živočišné výroby nebo s obecnými hesly za práva zvířat. Transparenty budou k zapůjčení také na místě, ale pouze v omezeném množství. Nezapomeňte na vodu a pitný režim.

HARMONOGRAM
10:30-11:00 – řazení účastníků, sestavování řetězu
11:00-12:00 – stání v řětězu
12:00-12:30 – ukončení řetězu a přesun na Pankrác
13:00 – oficiální zakončení, závěrečné proslovy (Veganské hody na Pankráci)

PŘESUN NA PANKRÁC
Pro přesun do Centrálního parku na Pankráci je možné využít metro linky C (Museum) směr Háje.